Pakowanie przesyłek


NADAWCA jest zobowiązany odpowiednio zabezpieczyć zawartości przesyłki, pamiętając o poniższych zasadach: 
1. Masa całkowita przesyłki standardowej nie może przekroczyć wagi 30 kg a wymiary muszą mieścić się w granicach 180cm (suma długośći , szerokości , wysokości kartonu) np karton o wymiarach 80cm x 50cm x 50 cm, 
1a.  Minimalna oplata za transport jednej paczki do 10 kg wagi  naliczana jest wg cennika paczki 10kg dziesięciokilogramowej.
2.   Na przesyłki o wadze całkowitej ponad 30 kg oraz na przesyłki których wymiary przekraczają  180 cm (suma boków a+b+c)  obowiązuje dopłata i nie podlegają ubezpieczeniu zawarte w nich przedmioty kruche, delikatne, szklane dla tych przesyłek gwarantujemy dostawę w servisie "BURTA - BURTA"
3.   Na większe gabaryty i przesyłki o masie przekraczającej 30 kg i 340 cm objętości kalkulowanej obowiązuje inny, odrębny, ustalany indywidualnie cennik , zapewniamy servis BURTA - BURTA
4.   Zawartość musi być spakowana w odpowiedniej wielkości i grubości , dostosowany do wagi towaru, odporny na wilgoć i nieuszkodzony, karton (karton nie może być zgnieciony, poprzebijany, rozdarty, zamoczony itp.), lub pojemnik plastikowy.
5.   Zawartość paczki, nie może się stykać bezpośrednio  z opakowaniem (towar musi być odizolowany od ścian opakowania zewnętrznego co najmniej 4 cm warstwa ochronna) ani z innymi towarami wewnątrz opakowania.
6.   Zawartość musi zawsze być chroniona poprzez owinięcie jej materiałem zabezpieczającym przed wilgocią i uszkodzeniami (folia bąbelkowa, papier pakowy, styropian, przegrody kartonowe, pianka PP, lub opakowana w osobny karton) - minimalna grubość warstwy ochronnej to 4 cm z każdej strony.
7.   Zawartość nie może mieć swobody ruchu wewnątrz opakowania (wszelkie wolne przestrzenie muszą być wypełnione).
8.   Karton musi mieć kształt sześcianu. Nic nie może wystawać po zamknięciu z opakowania na ściankach kartonu nie mogą powstawać żadne wybrzuszenia, zagięcia lub deformacje.
9.   Opakowanie powinno chronić zawartość przed ingerencja osób trzecich, zalecamy stosowanie firmowych taśm klejących, lub niepowtarzalnego znakowania łączeń.
10.  Towary delikatne lub kruche powinny być dodatkowo oznakowane w widocznym miejscu na opakowaniu.( specjalnymi znakami ostrzegawczymi bądź napisem np.: "szkło", "nie rzucać")
11.  Oryginalne opakowania producenta w większości przypadków są projektowane jedynie do transportu masowego na paletach lub w kontenerach i nie zabezpieczają zawartości w transporcie jednostkowym.
12.  Opakowanie powinno być trwałe, czytelnie i w widocznym miejscu oznaczone co do miejsca dostarczenia (pełny adres dane osoby kontaktowej i jej numer telefonu) jak i danymi nadawcy.

13. Plecaki, walizki, i torby podróźne - nie stanowią odpowiedniego opakowania - winny być dodatkowo zabezpieczone przez nadawce przed uszkodzeniem, rozerwaniem, wybrudzeniem i ingerencja osob trzecich.
14.  Nie wolno przesyłać żadnych niebezpiecznych materiałów ani płynów (wybuchowych łatwopalnych, żrących, farb, rozpuszczalnikow, benzyn itp.), Takie produkty mogą zniszczyć przesyłki innym wysyłającym. 

15  ZABRONIONE JEST PRZESYŁANIE WSZELKIEGO RODZAJU PŁYNÓW ORAZ SWIEŻEJ SZYBKO PSUJĄCEJ SIE ŻYWNOSCI 
15 a Bristol Courier nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenie wnętrza przesyłki będące następstwem wycieku lub rozlania się płynów w czasie transportu tego typu przesyłki NIE SĄ OBJĘTE POLISĄ UBEZPIECZENIOWĄ. Odpowiedzialność ta spada na nadawcę. Nadawca może zostać pociągniety do odpowiedzialnośći w przypadku uszkodzenia innych przesyłek.

16.  Zabronione jest łączenie ze sobą dwóch i większej ilości kartonów 

17.  Bristol Courier nie ma w obowiązku sprawdzać poprawności pakowania przesyłki - odpowiedzialność tą dzierży nadawca paczki.

POWTÓRNE DOSTARCZENIE/ REZYGNACJA Z USŁUGI

18   Przesyłki nie dostarczone z winy adresata, lub po DRUGIEJ próbie dostarczenia wracają na magazyn  i pozostają do dyspozycji nadawcy, lub odbiorcy.

18 a Kolejne próby dostarczenia na życzenie nadawcy lub odbiorcy będą dodtakowo płatne.

18 b Przesyłki nie dostarczone a zalegające na magazynie dłużej niż 30 dni - będą obciążane dodatkową opłatą za magazynowanie. Wydanie ich będzie mozliwe tylko po wyrównaniu naliczonego obciążenia wysokośći 1PLN/1dzien lub 0,5 GBP/1dzien kalendarzowy magazynowania.

19 Zwrot paczki do nadawcy w innym kraju niż Polska obciążony jest opłatą w/g obowiązującego cennika.

20. Rezygnacja z usługi:
   a.) Paczki odbierane wlasnym transportem do 24 godzin przed odbiorem - bezpłatnie.
   b.) Paczki odbierane własnym transportem w dzień realizacji usługi odbioru - po uiszczeniu opłaty za odbiór
   c.) Paczki odbierane firma zewnątrzną - po zawarciu umowy (Siódemka, UPS, DHL, DPD  itd) po uiszczeniu oplaty za odbiór (ZALEŻNE OD FIRMY ZEWNĘTRZENEJ)
   d.) Palety i przesyłki ponadgabarytowe odebrane i transportowane przez kurierów BRISTOL COURIER po zawarciu umowy - możliwy zwrot kosztów do 30 % wartości transportu - nie więcej niż 100 GBP (tylko w przypadku, gdy rzeczy nie znadują się jeszcze w tranzycie).
 
 
Spełnienie tych wszystkich warunków uchroni Państwa towary przed uszkodzeniem w czasie transportu i sortowania Zapewni komfort i spokój o losy wysłanych przesyłek a nam ułatwi szybkie i bezpiecznie dostarczenie ich do odbiorcy

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu usprawnienia obsługi użytkownika oraz optymalizacji korzystania z treści w niej zawartych. Więcej informacji na temat plików cookies i tego, jak funkcjonują można znaleźć pod adresem: Polityka prywatności